Рилски спортист не допусна колебания срещу Черно море Тича

15-04-2022 20:42 | BGbasket.com

Рилски спортист победи Черно море Тича във Варна с 93:71 в мач от 25-ия кръг на Националната баскетболна лига. Победата бе 23-а от 25 мача за лидера във временното класиране. Варненци, които са в затруднено финансово положение и по-рано днес президентът на клуба Георги Ганчев алармира, че това може да им е последният мач за сезона, допуснаха 24-а загуба.

Трей Портър пропусна срещата за Рилски спортист, а за варненци - Мартин Коцев, Иван Спиров и Мартин Тодоров. Гостите очаквано имаха превъзходство през целия мач като до почивката Черно море Тича се държеше доста близо в резултата. Воденият от треньора Людмил Хаджисотиров поведе с 27:23 след първата четвърт, а на почивката резултатът бе 50:41 в полза на Рилски спортист.

Гостите започнаха силно второто полувреме, а със серия от 8:0 вдигнаха разликата до 12 точки при 44:32. Преди последната четвърт Рилски спортист имаше 16 точки преднина - 71:55 и до края задържа солиден аванс.

Ей Джей Хес беше най-резултатен успеха на Рилски спортист с 18 точки и 3 борби. Барет Бенсън завърши с 13 точки и 9 борби, а с 12 точки и 6 борби се отчете Алекс Симеонов. И 12-те състезатели на гостите влязоха в игра.

Михаил Молдов отбеляза 12 точки и 6 борби за Черно море Тича.

В следващия кръг на 20 април Рилски спортист гостува на Академик в Пловдив, а Черно море Тича е домакин на тима на Черноморец. След това варненци трябва да гостуват на Шумен на 26 април, а ден по-късно Рилски спортист посреща на Черноморец.