Балкан и Академик Пловдив слагат край на четвъртфиналите в НБЛ

(сн. balkan-basket.com)
09-05-2022 13:03 | BGbasket.com

Четвъртфиналите в Националната баскетболна лига завършват днес, когато ще стане ясен и последният участник в Топ 4 през този сезон.

От 19:00 часа вторият в редовния сезон Балкан приема седмия Академик в решителен трети мач помежду им.

„Зелените“ поведоха с 1-0, но след това пловдивският тим също спечели домакинството си и върна серията в Ботевград.

Въпреки неубедителното представяне във втория мач, баскетболистите на Небойша Видич остават фаворит и в днешния мач. Специалистите от bwin дават коефициент 1.20 за техен успех днес, докато шансовете за победа на гостите са оценени с 3.90.

Балкан не е отпадал от четвъртфиналите в НБЛ от 2017 година насам, но през миналия сезон именно Академик го победи в серията за бронза. Дали баскетболистите на Йордан Янков отново ще се окажат „черната котка“ за своя опонент или домакините ще се класират на пореден полуфинал, предстои да видим.

Победителят от тази серия ще играе с Левски в следващата фаза, докато другата двойка противопоставя Рилски спортист и Спартак Плевен.

Тагове: НБЛ - мъже, Балкан, Академик Пловдив