2 от 2 за Ямбол, Левски с първи успех в група Б

(сн. БФБ)
09-05-2022 20:43 | BGbasket.com

Тунджа Ямбол записа втора победа в група Б и е много близо до Топ 4 на финалите за юноши U19, като се наложи над БУБА Баскет с 84:72.

В другия мач от деня Левски победи Рилски спортист с 87:78.

В последния ден от груповата фаза Тунджа излиза срещу Левски, а БУБА играе с Рилецо.

Левски и БУБА са с по 1 победа и 1 загуба, а Рилски е 0-2.

Все още обаче са възможни различни теоретични възможности за класиране и за четирите отбора.

Левски записа първа победа в турнира над Рилски, като изигра силна финална четвърт. "Сините" преодоляха разочарованието от поражението от БУБА в първия ден от турнира, за да преодолеят сериозен спад в третата част и да се върнат до успеха.

След равностойно първо полувреме, Рилски избухна в третата част и дръпна леко напред.

Левски обаче намери път към обрата и в здрава битка под коша изравни и след това взе най-големия си аванс.

Теодор Николков завърши с 30 точки за Левски, 23 и 11 борби добави Момчил Кадиев, 12 - Илиан Вързоев и 10 - Красимир Петров.

Христо Бъчков записа 29 и 10 борби за Рилски, Борислав Николов допринесе с 25 точки.

В последния мач за деня Тунджа надви БУБА Баскетбол за втори успех след 84:72. Домакините методично налагаха волята си във втората, третата и четвъртата част и заслужиха успеха.

Георги Герганов наниза 30 точки за успеха, като добави и 9 борби и 6 асистенции. Йоан Христов добави 21, а с 16 се отчете Николай Нинов. С 20 борби се отличи Петър Петров.

За столичани 18 точки вкара Никола Кольов, 16 – Христо Тодоров, а с 12 се отличи Даниел Делев.