Академик повали Черно море в драма, Балкан с един крак на полуфинал

(Сн: balkan-basket.com)
09-05-2022 17:48 | BGbasket.com

Балкан е с единия крак полуфиналист от Държавното първенство за юноши U19 след втори успех в група А.

Ботевградчани надделяха със 77:60 над ЦСКА, а в драматичен сблъсък преди това Академик Бултекс се наложи с 83:82 над Черно море.

В последния ден от груповата фаза Балкан среща Академик Бултекс, а ЦСКА - Черно море.

Въпреки че е с две загуби след първите два дни, варненският тим все още има теоретични шансове да се класира, но зависи и от резултата от другия мач.

Балкан макар и с две победи, все още на теория може да не продължи, ако загуби в последния ден с над 23 точки и ЦСКА спечели.

В днешните двубои драмата бе между Академик Бултекс и Черно море Тича, като мачът премина през дузина промени на водачеството, повечето от тях в последните минути. За варненци в игра се завърна Любомир Керемедчиев, въпреки контузията в глезена, която продължава да мъчи гарда.

Академик успя да преодолее 21 грешки, за да спечели борбата и да прояви характер и воля в решителните моменти. Пловдивчани водиха през по-голяма част от мача, но допуснаха обрат в последната четвърт.

Кристиян Попов изравни с тройка точно пет минути преди сирената, а оттам се тръгна кош за кош с непрекъснати смени на водачеството. Победният кош бе дело на Кръстомир Михов почти със сигнала, а след кратък дебат съдиите потвърдиха точките, които донесоха успеха на пловдивчани с 83:82.

23 точки за победата вкара Марио Боянов, 21 - Йоанис Кикрилис и по 14 - Михов и Младен Георгиев. Иван Спиров записа 35 и 16 борби за Черно море, 12 вкара Христо Ганчев и 11 - Кристиян Попов.

Балкан изигра още една убийствена трета част, за да матира ЦСКА със 77:60.

Първото полувреме бе равностойно и завърши 40:39 за ЦСКА. Балкан обаче направи 22-8 в третия период и там реши нещата.

Трима играчи завършиха с дабъл-дабъл за ботевградчани - 23 точки и 11 асистенции за Александър Гавалюгов, 15 и 20 борби за Кристиян Челенков, 17 и 12 борби за Веселин Христов и 20 вкара Михаил Гавазов.

19 за ЦСКА реализира Мартин Русев, 13 - Людмил Стоянов и 12 - Виктор Гергов.