Рилски започна силно полуфинала в нервен първи мач със Спартак

(сн: НБЛ, архив)
13-05-2022 20:54 | BGbasket.com

Рилски спортист взе победа в първия мач от полуфиналната серия срещу Спартак Плевен след 94:65.

Мачът бе твърде нервен за голямата разлика между двата тима.

Рилски бе без Ей Джей Хес в мача заради контузия, докато Спартак се справя без Божидар Аврамов, на когото предстои операция.

Рилски поведе от самото начало с безпощаден Трей Портър под коша. Спартак изпитваше трудности в тази зона, като залагаше на стрелбата в началните минути, но се държеше близо до противника.

Втората четвърт обаче отново започна със щурм на Портър, а разликата скочи след серия от 11-0. Спартак остана без кош над четири минути и така почивката дойде при 46:30.

Третата част се игра дълго, накъсвана от нарушения, а Симеон Илиев получи две последователни технически нарушения и трябваше да напусне мача.

Оставащата част от мача бе лишена от интрига, като Рилски довърши спокойно задачата си.

Брендън Браун вкара 24 за успеха, Трей Портър добави 17 за 16 минути игра, 17 вкара и Деян Карамфилов.

16 за Спартак вкара Джервон Пресли. 12 добави Мартин Маринов и 11 - Ники Стоянов.

Вторият двубой е отново в Самоков на 15 май.