Рилски вдигна Купата на БФБ и при момичетата U14, първенец и в I дивизия

26-06-2022 16:23 | BGbasket.com

Рилски спортист е носителят на Купата на БФБ при момичетата U14 след успех на финала над Берое в Стара Загора с 59:50.

Рилски взе трофея при 19-годишните, а на 16-годишни отстъпи във финала именно на Берое.

Финалната среща бе много интересна до самия край. Рилски имаше преимущество през първото полувреме, но Берое свали само до две точки изоставането си на почивката - 27:25.

В третата част старозагорки стигнаха до пълен обрат, но без да успеят да вземат преднина.

Това се случи в началото на заключителната четвъртина, когато Берое взе аванс от 6. Рилски обаче навакса бързо и последваха поредица от равенства, последното с близо минута и половина до сирената.

Момичетата на Теодора Петрова обаче завършиха мача със серия от 9-0, и това им донесе Купата.

В мача за трето място Светкавица спечели оспорван двубой с Пирин Гоце Делчев със 72:67.

По същото време завърши и надпреварата във възрастта и в I-а дивизия. Там първенец стана вторият отбор на Рилски спортист след успех над Шумен с 65:50 във финала. Локомотив Стара Загора завърши трети след победа над Шампион 2006 с 64:27.