Две поражения за 20-годишните националки в контролите на италианска земя

(сн. БФБаскетбол)
29-06-2022 21:22 | BGbasket.com

Националният отбор на България за жени до 20-годишна възраст загуби и двете контроли срещу Италия, които изигра в Удине. Тимът, воден от Лъчезар Коцев и Гергана Славчева днес претърпя поражение с 41:87, а преди ден отстъпи пред италианките с 25:86.

До момента съставът имаше победа и загуба от Румъния в проверките.

Съперникът доминираше напълно в първия двубой на италианска земя, като на почивката резултатът бе 46:11.

В срещата тази вечер домакините поведоха с 23:12 след първата четвърт, а до почивката авансът им достигна 51:24. Третата четвърт бе по-равностойна и българките отстъпиха само с 2 точки – 14:16, но в последните 10 минути тимът на Италия беше безапелационен и спечели с 20:3.

Италианките са победителки от турнира Челънджър на ФИБА за тази възраст през миналото лято в София.

За отбора на България, който се готви за участие на Европейското първенство Дивизия А в Шопрон (Унгария), предстоят още две проверки срещу Гърция.

Тагове: България U20 - жени