Младежите взеха реванш от Грузия

(сн. BGbasket.com)
02-07-2022 20:17 | BGbasket.com

Националният отбор за младежи взе реванш от Грузия и победи със 75:68 във втора проверка в зала Триадица в София.

За тима ни предстоят още две контроли - общо 4 за 4 дни.

Българският отбор направи добро начало на двубоя, но след това настъпи сериозен хаос в играта му и грузинците обърнаха със серия от 14-1. В края на полувремето отново имаше подем в играта на България и с доста агресия в защита, баскетболистите на Георги Младенов стигнаха до добри атаки. Така те успяха да стопят изоставането си само до две на почивката - 39:41.

Обратът стана факт в средата на третата четвърт, отново след силни изяви на нашите в защита. Разликата дори стигна до 8 точки преди края на частта, но този път грузинците навасаха и изоставаха само с 4 преди финалния период. Здравата битка продължи и в четвъртата част, но по-добрата организация и защита държаха българските младежи напред до последно.

Българският състав се справи по-добре на бърза атака в двубоя и се възползва по-добре от грешките на противника. Националите стигнаха и до изпълнение на 39 наказателни удара, за 28 точки.

15 точки и 8 борби записа Дамян Минков, 14 вкара Берк Мехмед, 13 и 10 борби отчете Мартин Йорданов.