Юношите U18 не успяха и срещу Гърция

(сн: BGbasket.com)
17-07-2022 18:28 | BGbasket.com

Националният отбор по баскетбол за юноши U18 загуби и третия си мач от приятелския турнир в Северна Македония. Тимът ни отстъпи на състава на Гърция днес с 64:81.

Баскетболистите на Даниел Клечков допуснаха голямо изоставане още след първата четвърт – 13:24. Те се доближиха само на 4 в средата на втория период, но на почивката разликата скочи на 15.

Играта бе сравнително равностойна след паузата, като Гърция поддържаше двуцифрена разлика и не я изпусна до последно.

И двата тима изпуснаха по 17 наказателни удара, но съперникът получи внушителните 35 опита. Той вкара и повече точки от грешки на нашите, като имаше предимство и при борбите.

Отново всички баскетболисти получиха шанс за изява, като най-резултатен от българите бе Стефан Михайлов с 13 точки. С 9 е Мартин Русев, по 8 имат Христо Бъчков и Мартин Ковачев (8 борби).