Момичетата U16 с ударно начало на Европейското

(сн. fiba.com)
18-08-2022 17:28 | BGbasket.com

Националният отбор на България за момичета U16 започна с категорична победа участието си на Европейското първенство, дивизия В Подгорица, Черна гора. Тимът ни се наложи над Норвегия с 91:49 след много силни втора и трета част. Момичетата на Таня Гатева имат още два мача в група В, като в събота срещат Турция от 22:00 ч. българско време. Другият тим е групата е домакинът Черна гора.

Отборът ни беше по-силен от самото начало, като в последните две минути на първата част дръпна напред и направи разликата двуцифрена. Авансът на тима ни стана още по-голям до почивката, като те наложиха темпото си и взеха контрол над мача. На почивката те имаха почти двойно повече точки от съперника си при 47:24.

България продължи да увеличава разликата и след подновяването на играта, като тя стигна и границата от 40 точки за 76:35 след 30 минути на терена. След отдавна решен изход, тимът ни спокойно доигра мача и го изведе до победа.

Пет баскетболистки на тима ни завършиха с двуцифрен актив, а игровото време беше равностойно разпределено между всички. Деница Манолова записа 16 точки, 8 асистенции и 7 борби за победителките, 14 точки и 8 асистенции записа Моника Борисова, а 13 точки вкара Елена Драгоева.

За Норвегия Лина Бланко завърши със 17 точки и 7 борби, а Анна Викстрьом – с 12 плюс 7.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА БЪЛГАРИЯ U16 - НОРВЕГИЯ U16

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ГРУПА В НА ЕВРОПЕЙСКОТО ПЪРВЕНСТВО ЗА МОМИЧЕТА U16, ДИВИЗИЯ В

ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ГРУПА В НА ЕВРОПЕЙСКОТО ПЪРВЕНСТВО ЗА МОМИЧЕТА U16, ДИВИЗИЯ В