Подмладен Берое Стара Загора наказа грешките на Академик

(сн. facebook.com/Beroewomen)
19-10-2022 16:37 | BGbasket.com

Берое Стара Загора продължава без грешка в женската А група. Тимът очаквано не срещна затруднения при гостуването си на Академик Пловдив, побеждавайки с 95:56 в зала „Олимпиада“.

В състава на Таня Гатева не бе новото попълнение Сиара Ростен. От по-опитните българки игра единствено Радостина Христова, при това само малко над 7 минути, но и това не попречи на отбора да контролира мача през цялото време.

След тази среща Берое е с баланс 3-0, а в следващия кръг приема Рилски спортист. Баскетболистките на Елена Петрова пък са последни без успех до момента, като им предстои визита на Шампион 2006.

Само за четири минути гостите дръпнаха с двуцифрена разлика, а след първата четвърт вече водеха с 24:11. Академик правеше много пропуски, а в комбинация и с общо 21 грешки, които допусна само за това полувреме, на почивката изоставаше с 28:59. С основна заслуга за преднината на съперника бяха Гергана Маданкова и Деана Стояновска, вкарали общо 28 от точките на отбора си до момента.

Домакините продължиха да бъркат често, но увеличиха процента в подкошието и преди последната част намалиха за 48:73. В оставащото време обаче те отбелязаха едва 8 точки, а разликата в полза на Берое Стара Загора за кратко достигна и границата от 40.

Българският шампион вкара 60 точки в подкошието срещу 38, като записа впечатляващите 30 откраднати топки, след като Академик направи 40 грешки, което бе и решаващо.

Гергана Маданкова бе най-резултатна за успеха с 25 точки. Дабъл-дабъл от 15 точки и 12 борби има Мартина Георгиева, с 13 точки е Деана Стояновска.

За съперника с 14 точки, 16 борби, но и 11 грешки е Мила Кръстева. По 12 точки вкараха Златка Кьосева и Валентина Горанова.