Монтана 2003 с очаквана победа в А група

22-10-2022 17:44 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа очакван успех в женската А група. Макар и не в пълен състав, опитният тим не срещна затруднения срещу по-младия отбор на Рилски спортист, побеждавайки го на негов терен с 88:64.

Победата бе втора за българския вицешампион, който има и една загуба, а в следващия кръг приема Локомотив София. Тимът от Самоков е с баланс 1-2 и му предстои визита на Берое Стара Загора.

След размяна на кошове на старта, гостите започнаха да трупат разлика и след десет минути игра дръпнаха с 24:13. Те поддържаха двуцифрен аванс и през втория период, като на почивката водеха с 43:26.

Второто полувреме тръгна сравнително равностойно, но след това Монтана 2003 направи силна серия и се откъсна с 28. Отборът на Маргарита Маринкова все пак заличи малка част от пасива си и преди последната четвърт изоставаше с 44:67.  До края баскетболистките на Николай Господинов не позволиха разликата да падне под 20 и спечелиха убедително.

Моник Рийд бе в основата на успеха с 29 точки, 12 борби и 7 асистенции, но и 5 грешки. Алекса Харт се отчете с 18 точки и 9 борби, Валерия Алексиева има 14 точки, с 10 е Борислава Денчева.

За Рилски спортист Раня Абурая записа 18 точки и 8 борби. Вероника Джикова има 17 точки с 5 грешки, с 11 точки е Деница Манолова.