Шампион спечели софийското дерби при жените

(сн. BGbasket.com)
22-10-2022 20:04 | BGbasket.com

Шампион 2006 се справи с тима на Локомотив София с 58:52 в софийското дерби в женската А група. Двубоят премина през няколко обрата, но състезателните на Ирена Колева водеха през повече време и удържаха натиска на противника в края.

Срещата започна равностойно, като леко предимство имаше тимът на Локомотив. Последните четири минути обаче отборът не успяха да се разпише и противникът му поведе с 20:12.

Във втората четвърт разликата стана двуцифрена в полза на Шампион, но състезателките на Лилия Георгиева не се отпуснаха. Те не допуснаха преднината да продължи да расте и започнаха постепенно да я топят, като на почивката се доближиха едва на 2 точки при 26:28.

Второто полувреме гонитбата продължи, а разликата не надвиши 6 точки. Баскетболистките на Шампион успяха да увеличат отново преднината си в края на частта на 12 точки.

Същата ситуация се повтори и в заключителната четвърт. Силите на Локомотив обаче не достигнаха да стопят натрупаната преднина на съперника и да направят обрат.

За победителите над всички бе Мария Светославова, която записа 17 точки, 8 борби, 5 асистенции и коефициент 29. Дабъл-дабъл записа Елена Димова с 11 точки и 11 борби, с 11 точки завърши Виктория Иванова, Елена Драгоева завърши с 9 точки и 6 асистенции.

Мина Василева бе най-резултатна за Локомотив София с 15 точки и 8 борби. 9 точки добави Магдалена Георгиева.