Чавдар Костов: Загубихме агресията, разликата можеше да е и 2-3 точки

29-10-2022 21:14 | Max Sport 2

Капитанът на Рилски спортист Чавдар Костов коментира победата на отбора си като домакин на ЦСКА в четвъртия кръг от редовния сезон на НБЛ:

„Като цяло проспахме второто полувреме. В края разликата не е реална, защото можеше да бъде и 2-3 точки. Започнахме мача много агресивно и изведнъж загубихме тази агресия и влязохме в едно темпо, което отговаряше на тях и това им позволи да се приближат.

Не мога да кажа дали това се дължи на концентрация, аз лично бях концентриран. Трябва да питате треньора защо се получава този спад. Трябва да премахнем това нещо, защото ако отборът на ЦСКА е в пълен състав или играем срещу по-силен отбор, разликата ще е 20 за тях.

Ние играем добре в първенството, проблемът е че в Европа получаваме големи загуби, но там отборите са доста по-силни. Трябва да опитваме да надграждаме и с всеки мач да играем по-добре и по-концентрирано.“

Тагове: Чавдар Костов, Рилски спортист, НБЛ - мъже