Академик Пловдив се прибра у дома и счупи каръка

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол

03-11-2022 20:54 | BGbasket.com

Академик Пловдив записа първа победа за сезона, след успех с 91:66 над Шумен.

След като стартира сезона с четири поредни гостувания и четири поражения, Академик зарадва феновете в Пловдив с хубавата победа и много силно второ полувреме.

Академик бе под напрежението на натрупалите се загуби от началото на сезона, а бе и без контузения си гард Омар Крайем.

Така напрежение не липсваше в първите минути от срещата, като Шумен даваше сериозен отпор.

Академик заложи на играта в подкошието през първото полувреме и след колебливата първа част, която завърши 22:18, се вдигна във втората.

Пловдивчани стигнаха до двуцифрена преднина в средата на втория период, след 10 бързи точки на Васил Бачев.

Академик дръпна, но след това цели 6 минути не успя да вкара кош от игра, а Шумен се възползва идеално и стопи само до три изоставането си до почивката - 41:38.

Бачев поведе своите и през полувреме, но след всяко откъсване на домакините, те позволяваха на Шумен да се върне до 5 разлика.

Играта бе и доста накъсана от нарушения в тази част, като и двата тима действаха на ръба на фаула.

В средата на четвъртината в Пловдив отново имаше двуцифрена разлика, след сериозна преса на Академик.

В края на третата част нещата вече започнаха да работят по-добре за Академик, а разликата се задържа и стигна до 17 точки в началото на последния период.

Шумен продължи да се бори здраво в зала Сила, но оттам домакините си повярваха и заиграха доста по-вдъхновено и мощно, за да се откъснат.

В последните минути разликата мина и 20 точки и Академик доигра спокойно времето.

Бачев завърши с 25 точки и 6 асистенции, 18 добави Томислав Минков, с 10 борби, дабъл-дабъл направи и Кръстан Кръстанов - 12 точки и 10 борби, и 12 вкара Александър Милов.

Майк Адеунми реализира 19 за Шумен, 14 добави Адриян Секулов, плюс 10 борби и 7 асистенции, 10 вкара и Георги Кендеров.