Българските отбори без загуба в първите два дни от ЕМБЛ в София

(сн. facebook.com/eyblofficial)
04-11-2022 17:42 | BGbasket.com

Българските отбори спечелиха мачовете си в първите два дни от турнира от Европейската младежка баскетболна лига (ЕМБЛ) за момчета U16, който се провежда в София. Тимовете от България, които взимат участие в надпреварата, са Балкан, БУБА Баскетбол и ЦСКА.

През първия ден БУБА Баскетбол записа първия си успех срещу тима на Суадие с 88:69 в зала "Триадица". Над всички в двубоя бе Ивайло Скрински, който за 35 минути на паркета се отчете 41 точки, 9 борби, 5 асистенции и 4 откраднати топки. Капитанът Мартин Александров добави 15 точки, 6 борби, 9 асистенции и 4 откраднати.

В оспорвана среща през втория ден Балкан надви Сокол Пражски с 63:61. Капитанът на тима Тихомир Николов бе най-резултатен, като за 35 минути игра завърши с 30 точки, 4 борби и 5 асистенции. За успеха Николай Хубанов добави 14 точки и 4 асисстенции.

ЦСКА победи без проблем Казерта с 88:51 в първия си мач за турнира. Марк Воденичарски бе над всички за успеха и за 25 минути на паркета записа 25 точки, 6 борби и 4 асистенции. Боян Кьосев добави 19 точки и 9 откраднати, с 10 точки завърши Калоян Евтимов.

БУБА Баскетбол продължи убедително и във втория си мач, побеждавайки Водно Сънс Партизан с 88:79. С дабъл-дабъл завършиха трима от състезателите на домакините - Ивайло Груев (20 точки и 12 борби), Ивайло Скрински (20 точки, 10 борби и 8 асистенции) и Мартин Александров (18 точки, 12 борби и 6 асистенции). С 18 точки е Мартин Георгиев.

В последната среща за българските отбори за деня, Балкан записа втори успях в турнира. Отборът спечели срещу Дриймс Академи с 65:46. За успеха Петър Симеонов реализира 19 точки, 17 добави Александър Дурев.