Страхотни обрати за ЦСКА и Балкан за край на турнира от ЕМБЛ в София

(сн. facebook.com/cskasofiabasket)
06-11-2022 17:01 | BGbasket.com

ЦСКА и Балкан спечелиха последните си мачове от турнира от Европейската младежка баскетболна лига за момчета U16. За MVP в надпреварата пък бе избран състезателят на БУБА Ивайло Скрински.

ЦСКА завърши без загуба, след като в последния си мач надви Водно Сънс Партизан с 94:88 след продължение.

Баскетболистите на Планимир Дафинов бяха догонващи през целия мач. Те изоставаха с 15 точки в началото на последната четвърт, а в хода на мача и с 21. Въпреки голямата разлика обаче, армейците не се отказаха и след тройка на Марк Воденичарски 21 секунди преди края изравниха за 81:81. И двата отбора пропуснаха да си осигурят победата още в редовното време, но „червените“ стартираха силно в продължението и измъкнаха успеха.

Калоян Колев бе най-резултатен за ЦСКА с 28 точки, 27 има Никола Чапкънов (8 борби), а с 15 точки е Марк Воденичарски.

Обрат направи и Балкан, който се наложи над Шефилд Елит със 75:55. „Зелените“ започнаха лошо мача и след десет минути игра изоставаха със 7:18. Въпреки слабия старт обаче, те заиграха по-добре през втората част и на почивката се доближиха на 24:27. След няколко обрата и точка аванс за ботевградчани преди последната част, те  взеха инициативата и след много силни финални минути спечелиха мача.

Петър Симеонов вкара 24 точки за успеха. Николай Хубанов е с 18, а 10 добави Тихомир Николов.

Другият български представител – БУБА Баскетбол, завърши с четири победи, като изигра последния си мач в събота.

Вторият турнир от ЕМБЛ е в края на януари в Будапеща.