Пети успех за Монтана в Адриатическата лига

(сн. chervenkarton.com)
09-11-2022 21:05 | BGbasket.com

Пета победа в Адриатическата лига записа Монтана 2003 при гостуването си на боснеския Бановичи и успех с 91:62.

По-силно второ полувреме осигури успех за Монтана 2003. Баскетболистките от българския тим превъзхождаха противника почти през цялата среща, доминираха в борбата под коша (49-26) и бяха по-ефективни при стрелбата.

Момичетата на Николай Господинов водеха с 19:17 след първата четвърт, домакините направиха кратък обрат в началните минути на втората част, но до почивката Монтана 2003 овладя мача и дръпна с 43:35 до почивката.

През втори 20 минути българският състав изцяло контролираше играта, преди финалния период резултатът бе 70:49, а най-голямата разлика достигна 34 точки.

Моник Рийд отново бе най-полезна за Монтана 2003 с завърши с 37 точки, 12 борби и 6 асистенции. Александра Петрова реализира 23 точки и 12 борби, а Габриела Николова се включи с 10 точки, 4 борби и 4 асистенции.

За домакините от Бановичи Айла Иканович отбеляза 15 точки.

В следващия си мач от Адриатическата лига тимът на Монтана 2003 ще гостува на хърватския Загреб на 30 ноември.