Убедителна победа за Монтана 2003 и в скъсен състав, пет с дабъл-дабъл

(сн. chervenkarton.com, архив)
26-11-2022 15:39 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа нова убедителна победа в женската А група. В изтеглен мач от последния кръг тимът надви на свой терен Академик Пловдив със 118:68.

Домакините бяха в скъсен състав за този мач – без националните си състезателки Александра Петрова и Габриела Николова, но въпреки това контролираха двубоя през цялото време. В игра не се появи и една от чужденките – Моник Рийд.

Още през първото полувреме Монтана си осигури комфортен аванс от 16 точки, а на почивката се откъсна с 60:28. Разликата продължи да расте и след паузата, като до края опитният тим спечели доста по-убедително.

Вицешампионът от миналия сезон доминираше по всички показатели, като овладя 63 борби срещу 34, отбеляза 14 тройки и не направи пропуск от фаула при всичките си 12 опита.

Победата бе шеста за тима на Николай Господинов от седем кръга, докато съперникът им остава последен без успех до момента.

Седем баскетболистки завършиха с двуцифрен актив за Монтана, пет от които с дабъл-дабъл. Най-резултатна бе Валерия Алексиева с 26 точки, като направи и 12 асистенции. Габриела Ангелова отбеляза 21 точки, със 17 и 11 борби е Микаела Дамянова, Алекса Харт се отчете с 16 точки и 10 борби, Борислава Денчева реализира 14 точки, с 12, 7 борби и 14 асистенции е Ванина Василева, а 10 точки и 14 борби има Йоана Иванова.

За Академик по 14 точки реализираха Анастасия Калева и Валентина Горанова. Мила Кръстева се отчете с 13 точки и 11 борби, а Иглика Тамборджиева е с 11 точки.