Берое Стара Загора спечели и второто дерби с Монтана

03-12-2022 20:30 | BGbasket.com

Берое Стара Загора записа убедителна победа в женското дерби в А група. Тимът победи Монтана 2003 с 99:75 като гост в зала „Младост“.

Монтана заема челната позиция в класирането, заради един изигран мач повече. До момента отборът е с баланс от 6 победи и 2 загуби. Баскетболистките на Таня Гатева се намират на второ място във временното класиране с актив от 7 успеха и без загуба.

Състезателките на Николай Господинов поведоха в началото на двубоя и устоновиха лидерската позиция до края на първата четвърт. Берое обаче намери правилния ритъм за игра и до почивката разполагаше с аванс от 10 точки при 44:34.

След паузата гостите поддържаха преднината си, като разликата стигна до 14 точки. В последната част мачът се доиграваше, като само остана да се оформи разликата.

Теодора Динева бе най-резултатна и завърши двубоя с 31 точки, 5 борби и 4 асистенции. 19, 5 асистенции и 6 открадната добави Гергана Иванова, Сиара Ростен записа дабъл-дабъл с 15 точки и 13 борби, по 12 отбелязаха Цветомира Наумова и Радостина Христова.

За Монтана 26 реализира Моник Рийд, с дабъл-дабъл завършиха Габриела Николова (21 точки и 10 борби) и Алекса Харт (10 точки и 13 борби), Валерия Алексиева е с 13.