Рилски спортист не сгреши и срещу втория, остава непобеден

07-12-2022 21:12 | BGbasket.com

Рилски спортист записа осма победа за сезона в НБЛ. В дербито срещу втория във временното класиране – Спартак Плевен самоковци победиха категорично с резултат 104:78 като гост. Така те остават единственият непобеден отбор в шампионата до момента. Плевенчани са веднага след тях със 7 победи и 2 загуби. В следващия кръг Рилецо посреща Шумен, а Спартак няма мач.

След силно начало на мача за гостите те дръпнаха напред и бързо стигнаха до двуцифрен аванс. След 31 точки за една част те успяха да го задържат, ограничавайки съперника си до 20. Темпото се запази до почивката, като Рилски продължи да увеличава аванса си и да го направи цели 20 точки за 57:37.

Гостите продължиха да водят и след подновяването на играта и въпреки че Спартак успя да стопи малка част от изоставането си, серия от 7:0 в самия край на третия период отново изведе Рилецо далеч напред при 81:58. На моменти през последната десетка разликата достигна и 30 точки, а мачът остана просто да се доиграе.

Рилски спортист спечели борбата, имаше повече асистенции и по-малко грешки, но голямата разлика дойде от страхотния процент за стрелба от тройката – 15/27 (55%). Те имаха и по-добра обща успеваемост от игра – 58% срещу 46% на съперника.

Шестима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив, като 22 точки наниза Брандън Рандълф, 17 точки добави Димаджио Уигинс, а с 16 се отчете Еван Бати.

За Спартак 18 точки отбеляза Евгени Хаджирусев, а с 13 и 7 борби се включи Цветомир Чернокожев.