Без напрежение и с приз MVP, Везенков донесе нова победа на Олимпиакос

(сн. facebook.com/olympiacosbc)
09-12-2022 22:50 | BGbasket.com

Александър Везенков и Олимпиакос регистрираха най-гръмката си победа за сезона в Евролигата след 117:71 над Виртус Болоня.

Българският национал получи отличието си за Най-добър играч за месец ноември в Евролигата преди старта на двубоя и това бе едно от най-любопитните неща в двубоя.

Везенков игра едва 16 минути, но пак бе най-резултатен за Олимпиакос с 19 точки и 2 борби, като бе 4/5 от тройката. За първи път този сезон в Европа той игра и под 27 минути.

За него това бе 12-ти пореден мач с двуцифрен актив в Евролигата.

Олимпиакос нямаше спирка и вкара 31 в първата част и 30 във втората, за да вземе аванс от 61:35 на почивката.

Второто полувреме се доиграваше за феновете в залата в Пирея, но домакините нанизаха 32 точки и в заключителния период, за да оформят разгрома.

През уикенда Олимпиакос гостува в Солун на ПАОК.