SESAME

Три поредни за Академик Пловдив

07-01-2023 19:13 | BGbasket.com

Академик Пловдив взе трета поредна и общо четвърта победа в НБЛ, след успех над Ямбол с 79:71.

Независимо от по-големия брой бързи атаки на гостите, тимът от Пловдив не отстъпи в борбата в подкошието и завърши с 12 борби повече - 48-36. Поредна среща за Ямбол пропусна и един от титулярите на тима Павел Маринов.

Едно от последните попълнения на пловдивчани Тайлър Криймър даде тон за успеха, като направи най-силния си мач до момента. Той реализира първите 8 точки за Академик в изключително слаборезултатна първа част. В нея двата тима си размениха по 12 точки всеки.

Пловдивчани избухнаха във втория период, когато със серия от 8-0 взеха добро преимущество до почивката. Паузата дойде при 35:25, все пак оставяйки интрига.

Академик стигна до аванс от 18 точки в третия период, което отказа Ямбол, а в последната четвърт гостите успяха малко да стопят изоставането си едва на 8 точки, но без да застрашат особено Академик.

Тайлър Криймър бе най-разултатен в срещата с 19 точки и 6 борби. 14 точки записа Васил Бачев, Тони Гуджино добави 13 точки и 7 борби, с 11 и 8 борби е Кръстан Кръстанов.

За Ямбол Иван Лилов се отчете с 15 точки и 4 асистенции, по 13 добавиха Уилямс Тавареш (6 борби и 5 асистенции) и Трей Сампсън (5 борби и 7 асистенции).