Deja vu: Берое би Левски с геройска тройка

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(сн. balkanleague.net)

11-01-2023 20:50 | BGbasket.com

Берое записа втора победа над Левски в Балканската лига, този път с 85:82, но отново по идентичен начин - с тройка със сирената.

Преди два месеца в София Корнелиъс Хъдзън реализира подобен шут в продължението за 88:85.

Сега Хъдзън вече не е в състава на Берое, но Дарин Иванов стана автор на не по-малко инфарктна тройка, повалила Левски.

Мачът бе първи за "сините" в календарната година и не бе лесен за тях. Въпреки че води почти през цялото време, Левски не успяваше да задържи сериозна преднина и Берое се държа близо до съперника.

Старозагорци вкараха и 12 тройки и накрая усилията им се възнаградиха!

След мудно начало на срещата и за двата тима, Левски взе за първи път двуцифрена преднина в края на първата четвърт - 25:15.

Берое направи силна серия от 9-0 в началото на втората част и изравни резултата, преди гостите пак да дръпнат до почивката с 44:36.

И в третия период старозагорци успяха да наваксат, но до края му Левски стигна до най-голямата разлика в мача - 12 точки.

Берое отново стигна до безответна поредица от 8-0 в началото на последната част, за да изравни при 69:69.

Това направи финалните пет минути доста вълнуващи и напрегнати. Домакините останаха и без Дариъс Хол заради пет лични нарушения, но не се отказаха.

Минута преди края, след поредица пропуски на Левски Берое използва шанса си и стигна до пълен обрат при 77:76.

Старозагорци дори взеха аванс от 3 точки в следващата си атака, а Левски продължи да пропуска и се стигна до разлика от 5.

Алън Арнет вкара важна тройка, за да остави шансовете на Левски с под 24 секунди до сирената.

Берое изигра отлично половината от тях, а Александър Тодорович вкара един от два наказателни удара. Златин Георгиев изравни до 82:82 с тройка, но за втори път в среща между двата състава геройска тройка донесе победа за Берое!

Дариъс Хол вкара 25 за победата, Тодорович добави 17, 12 - Дарин Иванов.

За Левски с 26 се отчете Алън Арнет, 11 и 11 борби записа Николай Михайлов.

Тагове: Балканска лига