Дунав Русе излезе начело в регион Център на ББЛ А група

(сн. ББЛ)
21-01-2023 19:17 | BGbasket.com

Дунав Русе излезе начело във временното класиране в регион Център на ББЛ А група. Това стана, след като на свой терен тимът спечели дербито с Видабаскет със 106:83 и с успеха изпревари Чавдар Троян.

Победата бе пета поредна за баскетболистите на Руслан Русев, които вече са с баланс 6-1, докато отборът от Видин е с 3-4.

Гостите имаха леко предимство почти през цялата първа четвърт и макар на два пъти съперникът им да стигаше до обрат, след десет минути игра те водеха с 24:23. Русенци правеха много пропуски от далечно разстояние, но играеха стабилно в подкошието. Те взеха инициативата през втория период и на почивката вече бяха напред с 47:41.

Подемът в играта на Дунав продължи и малко след старта на второто полувреме тимът вкара 13 безответни точки, откъсвайки се с двуцифрена разлика за първи път в срещата, като преди последната част водеше със 76:60. Високата резултатност се запази до края, като преднината на домакините на няколко пъти минаваше границата от 20 точки и те нямаха проблем да спечелят убедително.

Николай Николов бе най-резултатен за победителите с 28 точки и 7 борби. Теодор Трифонов се отчете с 22 точки и 7 асистенции, а Стоян Ганев има 19 точки.

За Видабаскет Филип Емилов бе над всички с 34 точки и 7 борби, Теодор Киров вкара 20 точки, с 12 е Никола Емилов.