Фаб Файв надви Спартак Сандански в ББЛ А група

(сн. ББЛ)
22-01-2023 19:55 | BGbasket.com

Фаб Файв спечели единствения мач от регион Запад на ББЛ А група, който се изигра в неделя. В „Овергаз арена“ в София тимът надви Спартак Сандански с 87:79.

Само след няколко минути игра столичният тим взе инициативата и след първата част поведе с 26:19. Домакините поддържаха крехък аванс и през втория период, но на почивката съперникът им се доближи на 36:40.

Разликата в полза на Фаб Файв за първи път стана двуцифрена след паузата, като преди последната част резултатът бе 70:57 в негова полза. Баскетболистите на Янко Янчев спечели заключителната четвърт, но без това с нещо да промени крайния изход на срещата.

Георги Христов бе в основата на успеха с 32 точки и 14 борби. Дабъл-дабъл има и Георги Кръстев – 18 точки и 11 борби, а по 10 точки реализираха Стефан Янев (10 асистенции) и Красимир Кръстев.

За Спартак Владимир Маринов е с 25 точки и 8 асистенции. Много силен мач направи и Даниел Делев – 23 точки и 19 борби, а 10 точки добави Стефан Гогев.