ЦСКА -2 нанесе поредна загуба на Волтрон

(сн. ББЛ)
25-01-2023 23:35 | BGbasket.com

ЦСКА -2 остави Волтрон без победа от началото на сезона в регион Запад на ББЛ А група, печелейки мача между двата тима в столичната зала „Триадица“ със 110:77.

Двубоят започна с много висока резултатност, но баскетболистите на Христо Ценов диктуваха темпото и след първата част водеха с 36:23. Волтрон стигна до равенството в средата на втория период, но нова силна серия на армейците ги изведе на почивката напред с 57:43.

Играта тръгна сравнително равностойно след подновяването на играта, но преди заключителната четвърт „червените“ увеличиха аванса си при 83:60, а до края направиха успеха си още по-изразителен.

Мартин Русев завърши с 30 точки и 11 борби за ЦСКА -2, Димитър Генов реализира 28 точки, с 25 е Георги Цеков, 10 и 7 борби има Деян Лозанов.

За отбора на Константин Касъров над всички с 28 точки бе Стоян Кайнаров. Борис Войков се отчете с 15, а 12 и 8 борби записа Васил Костов.