Хебър ликува след трипъл-дабъл на Арабаджийски и 43 грешки на Раковски

(сн. ББЛ)
25-01-2023 23:12 | BGbasket.com

Хебър остава начело е регион Юг на ББЛ А груоа след очаквана победа срещу Раковски със 121:57 в своята зала „Иван Симеонов“ в Пазарджик.

Домакините започнаха много силно мача и още след първата част се откъснаха с 33:13, а на почивката преднината им вече бе 31 точки.

Гостите не успяха да се противопоставят на своя съперник и след паузата, като реализираха едва 6 точки през третата четвърт, след която вече изоставаха с 36:94. Макар заключителните десет минути да бяха малко по-равностойни, Хебър не изпусна контрола в мача и спечели още по-убедително.

Раковски изоставаше по почти всички показатели, като направи и внушителните 43 грешки в мача, като само от тях съперникът им вкара 48 от точките си.

Николай Нинов бе най-резултатен за успеха с 28 точки, 10 борби и 8 асистенции. Христо Бъчков е с 27 точки, Юлий Арабаджийски направи трипъл-дабъл от 21 точки, 11 борби и 11 асистенции. Станислав Ваклинов е с 18 точки и 7 борби, а Методий Методиев добави 13 точки.

За Раковски Милко Лачев се отчете с 16 точки, а Любомир Каменчев има 10 и 7 борби, но и двамата направиха най-много грешки за своя тим, съответно 8 и 9.