Една част стигна на Миньор 2015 срещу Микс

(сн. ББЛ)
02-02-2023 23:45 | BGbasket.com

Миньор 2015 продължава без загуба от началото на сезона в регион Запад на ББЛ А група. В столичната зала „Триадица“ отборът надви Микс с 94:82 за 14-ата си победа, като успехът дойде главно след по-силна трета част.

Столичният тим поведе с 8:2 на старта на мача и въпреки че баскетболистите на Георги Младенов правеха много грешки, те имаха висока успеваемост и след първата част изравниха за 21:21. Двата отбора многократно си разменяха водачеството през втория период и на почивката Миньор 2015 бе напред с 42:40.

След паузата гостите взеха инициативата и преди заключителната четвърт вече бяха напред със 77:65. До края Микс не се отказа и на няколко пъти се доближи до 8, но не успя да застраши сериозно преднината на опонента си.

Кристиян Ставрев бе най-резултатен за победителите с 22 точки и 8 борби. Георги Дамянов отбеляза 20, с 13 и 7 борби е Боян Тенев, Драгомир Енчев има 10 точки и 8 борби.

За съперника четирима завършиха с по 15 точки – Павел Теофилов, Виктор Германов (7 борби), Борислав Николов и Павел Мангуров.