Монтана се пречупи в края срещу сръбкини

(сн. chervenkarton.com)
03-02-2023 09:10 | BGbasket.com

Отборът на Монтана 2003 допусна петата си загуба през настоящия сезон в Адриатическата лига. В среща от втория етап на турнира тимът на Николай Господинов отстъпи с 46:50 от сръбския Войводина.

Така във временното класиране на надпреварата Монтана 2003 остава на четвъртата позиция с баланс от 5 победи и 5 загуби. Войводина пък е първи в таблицата с 8 успеха и 2 поражения.

Мачът беше равностоен през цялото време, като едва в последната четвърт баскетболистките на Монтана успяха да се отскубнат напред с пет точки аванс при 46:41. Оттам нататък обаче българският тим не успя повече да стигне до кош в срещата и допусна серия от девет безответни точки, чрез които Войводина достигна до обрата при 46:50.

Анджелика Митрашинович бе най-резултатна за Монтана със 17 точки и 5 борби. Шерин Сътерланд добави още 10 точки.

Жаклина Янкович и Тина Селакович реализираха по 12 точки за Войводина.

Следващият мач на Монтана в Адриатическата лига е срещу Орлови на 15 февруари.

Тагове: Адриатическа лига - жени, Монтана 2003