Енигма Фойерверк нанесе седма поредна загуба на Спартак Сандански

(сн. ББЛ)
03-02-2023 22:03 | BGbasket.com

Енигма Фойерверк записа шеста победа от началото на сезона в ББЛ А група. В среща от регион Запад, изиграна тази вечер в столичната зала „Триадица“, тимът надви Спартак Сандански с 95:78.

След този двубой победителите днес са с баланс 6-9, докато съперникът им, за когото това бе седма поредна загуба, е с 2-13.

Енигма дръпна с 8 точки още през първата част, но след поредица от размени на водачеството, след десет минути игра предимството бе за Спартак – 24:23. Нова серия от обрати беляза началото на втория период, но в края на полувремето столичният тим взе инициативата и на почивката се откъсна с 52:36.

Авансът на домакините достигна 20 точки през третата четвърт. Последва обаче подем в играта на баскетболистите на Янко Янчев, които на два пъти се доближиха само на 7, а преди заключителните десет минути изоставаха с 60:70. Разликата падна и на 4 в началото на последната част, след което обаче Енигма отново започна да увеличава преднината си и спечели убедително.

Христо Николов бе най-резултатен за победителите с 31 точки, като направи и 9 асистенции. Иво Славчев записа 23 точки и 21 борби, Любен Пасков бе близо до трипъл-дабъл със своите 18 точки, 9 борби и 11 асистенции, но сбърка и 7 пъти. Никола Давидов добави 11 точки.

За Спартак Иван Димитров се отчете с 19 точки. Даниел Делев реализира 18, с 14 е Христо Тодоров.