Шест от Шампион срещу 6 от Академик и успех на столичанки

04-02-2023 16:50 | BGbasket.com

Шампион 2006 спечели гостуването си на Академик в Пловдив със 73:65, като за успеха решаваща бе втората четвърт, която бе единствената завършила с победа на столичанки - 19:7. Треньорката Ирена Колева пусна в игра общо 7 баскетболистки, но Ана Рангелова бе на терена само две минути. С най-висок коефициент бе Елена Димова (33), която завърши с 22 точки, 15 борби и стопроцентово изпълнение на наказателен удар - 6 от 6. Тя изкара и 8 фаула на съперничките си. Съотборничката й Валентина Веселинова завърши с 20, а Анджела Стамболян - 14.

С тази победа Шампион 2006 се утвърди на четвъртото място в класирането - първо във втората тройка - независимо от оставащите мачове до края.

Въпреки поражението пловдивският тим затвърди доброто впечатление, което оставя с представянето си от началото на годината и може да съжалява за пропиляната втора част, след като спечели първата и третата и завърши наравно в последната. Тимът направи и двойно повече грешки от съперника си - 27 срещу 14. Подобно на колежката си и треньорката на Академик Елена Петрова използва предимно 6 баскетболистки, като четири от тях завършиха с двуцифрен актив. Анастасия Калева завърши с 16 т. и 10 борби. 15 точки и 14 борби за Мила Кръстева, но и цели 11 грешки. Десислава Хилендарова - 13 точки, 11 борби и 7 грешки, а Златка Кьосева, единствената играла без смяна завърши с 14 точки.