Рилски спортист не даде шанс на Спартак

08-02-2023 20:51 | BGbasket.com

Рилски спортист се върна на победния път в Националната баскетболна лига. След поражението от Ямбол миналия кръг, тимът от Самоков надви Спартак Плевен на свой терен с 87:68, без нито веднъж в мача да бъде в ролята на догонващ.

След този двубой вицешампионите са с баланс 18-1, като им предстои визита на Шумен. Днешният им съперник е с 10-9 и в следващия кръг почива.

Домакините дръпнаха с 8:0 на старта на мача, което принуди Любомир Минчев да вземе прекъсване едва 67 секунди след началото. Тимът му отвърна с две бързи тройки, но след това баскетболистите на Людмил Хаджисотиров отново започнаха да трупат разлика и след като на няколко пъти тя ставаше и двуцифрена, след първата част те водеха с 23:17.

Рилски спортист постепенно пак започна да увеличава преднината си след подновяването на играта и в средата на частта дръпна с 16 точки. 10 от всички 11 баскетболисти на тима, които се появиха в игра, се разписаха през първото полувреме и на почивката те водеха с 49:36.

След паузата играта бе сравнително равностойна. Тимът от Самоков обаче поддържаше двуцифрена преднина и след тройка със сирената на Васил Попов, преди последната част разликата бе най-голямата до момента – 71:54.

В оставащото време домакините контролираха развоя на мача и спечелиха убедително, като авансът им на моменти достига и 27 точки. Най-голямата разлика дойде от играта в подкошието, където Рилски спортист вкара 46 точки срещу 28 за опонента си.

Димаджио Уигинс бе над всички за успеха със 17 точки и 13 борби. Денислав Вутев се отчете с 12 точки, а по 11 имат Брандън Рандълф и Евън Бати.

За Спартак Семаджи Хейнс-Джоунс отбеляза 18 точки, Николай Стоянов е с 14, Мартин Маринов добави 10.