Монтана 2003 се справи с босненки в Адриатическата лига

(сн. chervenkarton.com, архив)
04-03-2023 19:14 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа седма победа в Топ 8 на Адриатическата лига. В среща без значение за класирането тимът се наложи над босненския Лавови с 85:62 в собствената си зала „Младост“.

Баскетболистките на Николай Господинов натрупаха двуцифрена разлика още в началните минути, а след първата част се откъснаха с 29:20. Резултатността беше доста по-ниска през втория период, но Монтана 2003 поддържаше комфортен аванс и на почивката се отттегли при 47:35 в своя полза.

Домакините минаха границата от 20 точки след паузата, но силна серия на Лавови намали изоставането му на 49:63 преди заключителния период. До края обаче българският тим отново вдигна оборотите и спечели убедително.

Габриела Николова бе над всички за успеха с 21 точки и 11 борби. Валерия Алексиева записа 17 точки, с 13 е Шерийн Съдърланд, а 11 добави Микаела Дамянова.

За съперника Мирела Халилович бе водещ реализатор със 17 точки, 12 вкара Милица Джокич (7 грешки).