U14: Момичетата сразиха Турция, първа загуба за момчетата

(сн. БФБ)
30-03-2023 21:05 | BGbasket.com

Националният отбор по баскетбол за момичета U14 спечели и втория си мач от турнира програмата на ФИБА YDF в София. В столичната зала "Триадица" избраничките на Лилия Георгиева и Теодора Петрова надвиха връстничките си от Турция с 62:59.

Катрина Бозова изигра страхотен мач и наниза 34 точки, като хвана 9 борби за малко повече от 36 минути на терена. 10 точки добави Деяна Станиславова.

Момчетата U14 обаче претърпяха загуба от този съперник, отстъпвайки със 72:86 след по-слабо първо полувреме и вече са с баланс 1-1.

Калоян Марчев бе най-резултатен за тима ни с 24 точки, Иво Валентинов има 17, а с 12 точки и 13 борби е Мартин Танев.

В петък нашите отбори по програма почиват, а в събота ще имат за съперник Косово.