Божидар Аврамов: Може би не си повярваме, като ги поведохме

03-05-2023 10:52 | BGbasket.com

Баскетболистът на Спартак Божидар Аврамов обясни причините за загубата от Черноморец в Бургас, въпреки че отборът му поведе с 15 точки в първите минути:

„Започнахме добре мача, но после в защита бяхме добре първото полувреме, в нападение бяхме зле. После второто полувреме и в двете фази не ни се получиха нещата. Може би не си повярвахме, като ги поведохме, и ги оставихме да се разиграят.

Мисля, че първата част нямат нито една точка на контраатака. Втората част ги оставихме да вкарат повече от 15 и да  им дойде настроението.

Второто полувреме играха по-освободено. Вече в баскетбола 15-20 точки не са разлика, която може да си спокоен през целия мач и да контролираш нещата, но да тук в Бургас се играе трудно. Отборът се опитва вече трета година да гради нивото си искам да ги поздравя за добрата игра.

Но нищо не е свършило, следва мач в Плевен. Надявам се да го спечелим и да върнем серията за трети мач тук.“

Тагове: НБЛ - мъже, Спартак Плевен, Божидар Аврамов