Трети мач ще определи шампиона на Запад в ББЛ А група

(сн. ББЛ)
25-05-2023 22:50 | BGbasket.com

Трети мач ще определи шампиона в регион Запад на ББЛ А група през този сезон. Това стана факт, след като Спортист Своге изравни финалната серия на Миньор 2015 на 1-1 победи, печелейки втория мач в столичната зала „Триадица“ с 85:76.

Цялото първо полувреме бе много оспорвано и белязано с поредица от размени на водачеството. Разликата обаче така и не надвиши 5 точки в полза на който и да е от двата отбора, като на почивката баскетболистите на Емил Горанов водеха с 44:41.

След паузата Спортист поддържаше крехък аванс, а преди решителната четвърт излезе напред с 66:58. В средата на последната част разликата стана и двуцифрена, като до края Миньор на два пъти сваляше на 7, но без да успее да стигне до обрат.

Борис Матраков бе над всички за победителите с 25 точки и 10 борби. Симеон Ценов също направи дабъл-дабъл – 21 точки и 12 борби, а Иван Ценов се отчете с 15 точки и 7 борби.

За състава на Георги Младенов Константин Паисиев записа 23 точки със 7 борби, Георги Бързаков отбеляза 12 точки, Николай Иванов вкара 11, с 10 е Боян Тенев.