Черно море Тича и ЦСКА ще спорят за титлата при момчетата U15

(сн. BGbasket.com)
27-05-2023 18:21

Черно море Тича и ЦСКА се класираха за финал на Държавното първенство за момчета U15. Това стана ясно, след като двата тима спечелиха днешните полуфинали в София.

В първия полуфинален двубой за деня Черно море Тича надигра отбора на БУБА Баскетбол след 89:74.

Тимът от Варна си осигури предимство от 8 точки до почивката при 40:32, а след подновяването на играта разликата скочи до 18 точки. БУБА успя да спечели последния период с 28:25, но това не стигна на столичния състав да се върне в мача.

ЦСКА спечели мача си срещу Балкан с 85:65, като "армейците" стигнаха до обрат във втория период.

Тимът от Ботевград успя да вземе първата четвърт с 3 точки, но ЦСКА се мотивира и до почивката разполагаше с аванс от 44:37. През третия период разликата стана и двуцифрена при 71:56 за "червените", а гостите не намериха шанс да се доближат до съперника и през последните десет минути от двубоя.