Страхотен Везенков изведе Олимпиакос до нов финал в Гърция

(сн. facebook.com/olympiacosbc)
28-05-2023 20:48 | BGbasket.com

Александър Везенков и Олимпиакос ще защитават титлата си в елита на Гърция. Тимът се класира за финала, след като спечели и третия мач с ПАОК, този път със 75:54 на свой терен, с което затвори серията в своя полза.

Домакините поведоха с двуцифрена разлика още в началните минути и макар на няколко пъти след това ПАОК да сваляше само на 5, те не допуснаха обрат, а след по-силно второ полувреме спечелиха убедително.

Везенков изигра поредния си силен двубой за победителите, като завърши с 19 точки и 2 борби за по-малко от 24 минути на паркета. Той бе и най-резултатен за Олимпиакос, като от съотборниците му Костас Слукас добави 17 точки.

За ПАОК Джордан Сиберт записа 14 точки, 11 има Джейлън Хендс.

Съперник на Олимпиакос на финала ще бъде победителят от Панатинайкос и Перистери, които ще играят пети мач във вторник.

Тагове: Александър Везенков, Олимпиакос