Берое без загуба при момичетата U16, всичко в група В ще се реши в сряда

(сн. BGbasket.com)
06-06-2023 21:24 | BGbasket.com

Берое Стара Загора остана отборът без загуба в група В от финалите за момичета U16 в София, след като днес постигна втори успех. Нещата в групата обаче остават интересни, тъй като Шампион 2006 и Дунав Русе са с по победа и загуба, а Левски е с две поражения. В утрешните мачове Берое среща Шампион, а ДунавЛевски. Те ще определят и крайното класиране и полуфиналистите в групата, като има сценарии за тройни въртележки и за първото, и за второто място.

Вторият успех на Берое Стара Загора дойде срещу Левски с резултат 62:49. След отлична първа част, спечелена с 21:7 от старозагорки съперникът успя да стопи половината от дефицита си до почивката. Берое продължи да води през второто полувреме и след като спечели вторите две части подпечата победата и едноличното първо място във временното класиране.

Габриела Коцева записа 20 точки, 5 отнети топки и 4 асистенции за победителките, а дабъл дабъл от 14 точки и 10 борби добави Гергана Бъчкова. За Левски 16 точки и 6 борби регистрира Силвана Долмова, а с 12 плюс 6 се отчете Виктория Икономова.

Категорична победа с 86:63 записа Дунав Русе срещу Шампион 2006. Отлични първи две части изведоха русенки далеч напред в резултата за 53:30 на почивката. След нея отборите размениха по една част, а разликата остана категорична.

Петте титулярки на победителките завършиха с двуцифрен актив, като 19 точки, 7 асистенции и 6 борби записа Никол Йовчева, а 17 точки, 12 борби и 6 асистенции добави Ивета Петрова. За Шампион 2006 18 точки и 8 борби записа Албена Соколова, а със 17 плюс 7 се включи Елена Георгиева.