Ясни са първите полуфиналисти при момичетата U16

(сн. БФБ)
07-06-2023 16:41 | BGbasket.com

Локомотив София и Рилски спортист са първите два отбора, класирали се за полуфиналите на Държавното първенство за момичета U16, което се провежда в София.

Локомотив София спечели група А с пълен актив от три победи, след като в последния си мач се наложи убедително над Черноморец 2014 с 67:45.

Баскетболистките на Лилия Георгиева изиграха много силно първо полувреме, след което се откъснаха с 42:16 и до края нямаха проблем да поддържат солидния си аванс.

Ванеса Кокалова бе най-резултатна за победителите с 19 точки, а с 18 и 9 борби се отчете Теодора Големанска.

За бургаския тим Мария Кратункова вкара 14 точки.

В другата среща Рилски спортист надви Вълци Разград с 68:52, гарантирайки си второто място в групата.

До средата на втората част двата отбора многократно си разменяха водачеството, но след силни финални минути на полувремето, Рилецо дръпна с 34:25. Авансът му достигна 16 преди заключителната четвърт и макар съперникът да се доближи до 8, до нов обрат не се стигна.

Анна Бандрова бе най-резултатна за успеха с 21 точки и 7 борби. Катрин Бозова се отчете с 14 точки и 9 борби, а близо до дабъл-дабъл бе и Христиана Филипова – 11 точки и 9 борби.

За съперника Юлиана Василева записа 15 точки и 8 борби. Айчин Съдъкова е с 11 точки и 11 борби, а Калина Йорданова добави 10 точки със 7 борби.