12 години по-късно Монтана 2003 отново с бронз на Купата

(сн. БФБ)
11-02-2024 14:34 | Деляна Кадиева

Монтана 2003 спечели бронза в турнира за Купата на България за жени. Тимът на Преслав Пешев надигра убедително Локомотив София след 81:46 в спор за третото място в "Арена Самоков".

За последно "сините" печелят бронз на турнира през 2012 г. През последните години те са били предимно на първо или второ място, с изключение на миналата година, когато не участваха, както и на 2013 г и 2015 г., когато останаха четвърти.

ФОТОГАЛЕРИЯ НА МАЧА

Съставът от Монтана поведе още в първите минути след серия от 11:2, а с кош на Преслава Колева разликата стана и двуцифрена за първи път в мача. Колева помогна на тима си да направи разликата и 15 точки, но до края на първата четвърт баскетболистките на Лилия Георгиева успяха да свалят изоставането си при 19:8.

През втората десетка "сините" успяха да увеличат още преднината си, като до почивката разликата скочи дори до 24 точки при 43:19. След подновяването на играта състезателките на Лилия Георгиева не намериха варианти да скъсят дистанцията, а тя прогресивно се увеличаваше. Десет минути преди сирената Монтана 2003 разполагаше със солиден аванс при 71:34. До края на двубоя ситуацията не се промени, като единствено Локомотив София успя да спечели периода с 12:10.

Микаела Дамянова бе най-резултатна за победителите с 16 точки, като добави още 7 борби и 5 асистенции на сметката си. Дабъл-дабъл от 12 точки и 10 борби направи Преслава Колева.

За столичния тим Гергана Цекова завърши с 14 точки и 7 борби, Елеонора Петкова има 10 точки.