Черноморец продължава по план към полуфинал, Левски отново не се даде без бой

(сн. BGbasket.com)
01-05-2024 19:42 | BGbasket.com

Черноморец е полуфиналист в Sesame НБЛ за втора година поред, след като отстрани Левски с 2-0 победи.

Във втората среща миналогодишният финалист победи с 88:74.

Въпреки че очевидно нямаше вече нито физически, нито волеви ресурси, тимът на домакините не се даде и в този мач без бой. След като бе последен в класирането седмици наред, Левски успя да се пребори за осма позиция и участие в плейофите, въпреки че бе единственият отбор само с български играчи в по-голяма част от сезона.

Черноморец продължава по своя път в търсене на златен дубъл, след като взе Купата на България през месец март.

Ладариен Грифин се завърна в групата на Черноморец, без да играе, но Христо Захариев не бе в състава.

През цялата първа част Левски успяваше да се държи в мача, като не позволи на гостите да се откъснат с двуцифрена преднина. Логичното се случи в средата на втория период, след една серия от 7-0 за "акулите".

Дистанцията скочи до 15, но и това не накара Левски да се откаже след добро полувреме за тима в нападение.

Петте тройки и точките след грешки на Левски бяха нещото, което отдели Черноморец от противника през първото полувреме, чийто край дойде при 51:40.

Левски започна по-добре след паузата и изигра 3-4 силни минути, преди да бъде залят отново от бързата атака на бургазлии.

На всеки кош на "сините" Черноморец отговаряше с по два, и така от 7 разлика, тя за нула време скочи до 17.

В края на третата четвърт гостите вече се чувстваха сигурни полуфиналисти и водеха със 75:59.

Черноморец дори започна последната част с петима българи, макар това да трая само 25 секунди.

Левски отново започна летящо частта, със серия от 9-0, а Черноморец остана без кош от игра в продължение на повече от 5 минути.

Разликата пак падна до само 7 точки, а бургазлии продължиха да пропускат от тройката в своите атаки. Всичко това до една тройка от волейболната линия на Травис Макконико, с точно три минути на таблото.

Малко след това отново при двуцифрена разлика треньорският щаб на Левски пусна в игра всички играчи от пейката, които завършиха сезона за тима. Васил Евтимов също пусна двамата юноши в групата за последните моменти от мача.

15 точки за победата записа Алекс Уандие, по 14 добавиха Андрей Иванов и Тони Троша.

18 за Левски отбеляза Златин Геортиев, а 14 с 9 борби - Димитър Маринчешки.