Полша спечели титлата на Европейското първенство в София

(сн. FIBA.com)
22-07-2018 22:12 | BGbasket.com

Полша е новият шампион на Европейското първенство в Дивизия B. На финала на шампионата в София тимът се наложи над Словения със 71:60. Един от съдиите в мача бе Николай Цинцарски, а комисар - Камен Тошев.

Двата тима вече си осигуриха промоция в елита догодина, а към тях днес се присъедини и бронзовият медалист Латвия.

Двубоят започна много равностойно, като закономерно след десет минути игра резултатът бе 19:19. Нито един от двата тима не успя да се откъсне напред и през втория период, a на почивката поляците имаха минимален аванс от една точка.

След паузата Полша постепенно взе инициативата и преди решителната четвърт увеличи преднината си на 8 точки. Тимът стартира ударно заключителните десет минути и много бързо дръпна с двуцифрена разлика за първи път в мача. Въпреки опитите на Словения за обрат, Полша удържа аванса си и спечели титлата.

Лукаш Коленда бе най-резултатен за победителите с 19 точки. За Словения Аляж Братец бе над всички с 20.