Сребро за София-Балкан на международния турнир на колички в столицата

(сн. БФБ)
09-10-2023 15:30 | BGbasket.com

За трета поредна година в София се проведе международен турнир по баскетбол на колички, организиран от столичния София-Балкан. В надпреварата взеха участие пет тима от четири държави - миналогодишният шампион 1453 ЕСК (Турция), Аполон Лимасол (Кипър), Мачва БН 01 (Сърбия), София-Балкан (България) и Цървена звезда (Сърбия).

След 10 изиграни мача в три дни и две зали, много битка, сблъсъци и емоции турският 1453 ЕСК успя да защити титлата си, завършвайки без загуба. Единствено София-Балкан успя да му окаже по-сериозна съпротива, водейки с 30:29 след първото полувреме, но в крайна сметка отстъпи с 43:63.

Българите обаче успяха да спечелят всички останали срещи, което им беше достатъчно да вземат сребърните медали. На трето място с баланс 2-2 се класира Мачва БН 01, четвърти с 1-3 е Цървена звезда, Аполон Лимасол завърши на последно място без победа.

Приза за най-много асистенции на турнира взе Бобан Цветкович от Аполон Лимасол, а за най-много борби - Желко Чиркович (Цървена звезда). Най-добър реализатор е Персиян Еленков (София-Балкан), а MVP на турнира стана Айтач Ерчан от 1453 ЕСК.

Наградите бяха връчени от заместник-министъра на младежта и спорта Даниела Дашева, а двукратната параолимпийска медалистка Стела Енева беше част от откриващата церемония на турнира. Надпреварата в зала „Триадица“ се организира за трета поредна година с подкрепата на Столична община и „София – световна столица на спорта 2024“.

Всички резултати от мачовете ще намерите ТУК, а пълен запис на срещите има в канала на Българската федерация по баскетбол в YouTube.

Тагове: баскетбол на колички