Павлин Иванов не спаси Сибиу след две продължения

(сн. facebook.com/BCCSUSibiu)
04-05-2024 11:12 | BGbasket.com

Павлин Иванов и Сибиу се разминаха с успеха след драматичен сблъсък и две продължения в елита на Румъния. Българинът и неговите съотборници отстъпиха при домакинството си на Атлетик Констанца със 105:110 в третия мач за разпределение на местата от пето до осмо в първенството.

С това поражение Сибиу загуби серията с 1:2 и ще се бори за седмото място с тима на Динамо Букурещ.

След 40 минути игра редовното време завърши при равенство - 90:90, а още пет минути играха се оказаха недостатъчни да се реши изходът от двубоят, като ново равенство в резултата бе налице при 101:101. Във второто продължение обаче гостите спечелиха с 9:4 точки и стигнаха до успеха.

Българският национал бе титуляр в срещта за Сибиу и за 26 минути на тереназ записа 4 точки, 5 борби, 2 асистенции и 1 отнета топка.

От неговите съотборници Рареш Ута финишира с 24 точки и 8 борби, а Седрик Хендерсън беше най-резултатен за Атлетик Констанца с 29.

Тагове: Сибиу, Павлин Иванов