Загуба за Монтана 2003 във втората контрола в Сърбия

(сн. Монтана 2003)
10-09-2021 18:43 | BGbasket.com

Монтана 2003 загуби втората контрола в Сърбия. Тимът претърпя поражение от АРТ Баскет с 58:79.

Заради контузии в мача не взеха участие Александра Петрова и Евгения Нацкина.

Ключово се оказа първото полувреме, в което домакините натрупаха разлика и не я изпуснаха до последно. Те поведоха с 27:16 след десет минути игра, а на почивката вече бяха напред с 49:25.

След паузата играта бе доста по-равностойна, като разликата от 24 точки се запази и преди заключителната четвърт. Българският тим спечели последната част, но без това да промени с нещо крайния изход на срещата.

Монтана 2003 отбеляза само една тройка в срещата срещу десет за съперника, като отстъпваше сериозно в подкошието (29 борби срещу 43), както и при асистенциите (7 срещу 22).

Христина Иванова вкара 24 точки за Монтана 2003. Санта Окоцките-Балткоиене реализира 18.

Вчера баскетболистките на Мануел Марков надвиха убедително ЖКК Кралево, като следващите им две контроли са срещу ПАОК в Солун.

Тагове: Монтана 2003