Монтана 2003 спечели първата контрола в Сърбия

(сн. архив)
09-09-2021 21:58 | BGbasket.com

Монтана 2003 постигна убедителна победа в първата си контрола от подготовката за новия сезон. Тимът се наложи над сръбския ЖКК Кралево като гост с 81:58, като двубоят бе неофициален дебют за новия старши треньор Мануел Марков.

Българският тим взе инициативата още в началото на срещата и след десет минути игра водеше с 15:8. През втория период резултатността се вдигна значително, но на почивката разликата в полза на гостите вече бе двуцифрена – 44:32.

Монтана 2003 продължи да контролира развоя на мача и след паузата, като спечели убедително.

Христина Иванова бе най-резултатна за победителите с 23 точки. Габриела Николова отбеляза 15, с 12 е Димана Макариева.

В петък Монтана 2003 ще изиграе още една контрола в Сърбия, този път срещу АРТ Баскет.

Тагове: Монтана 2003