България U16 с успешно начало на Европейското

(сн. FIBA.basketball)
04-08-2023 17:27 | BGbasket.com

Националният отбор на България по баскетбол за момчета U16 започна с победа участието си на Европейското първенство в Дивизия B в Питещ. В първия си мач от надпреварата „лъвчетата“ се наложиха над Нидерландия с 63:47 след по-силно второ полувреме.

На 5 август отборът ни ще се изправи срещу Португалия от 18:00 часа.

Двата тима изиграха много оспорвани първи две части, в които най-голямата разлика бе 6 в полза на България. Националите ни правеха по-малко грешки от своя опонент, но отстъпваха под коша и на почивката имаха минимално изоставане – 26:27.

Нидерландия вкара първия кош след паузата, но близо седем минути по-късно не успяваше да се разпише. Баскетболистите на Стойо Чолаков вкараха 15 безответни точки, повеждайки и с двуцифрена разлика за кратко, а преди заключителния период бяха напред с 43:35. Постепенно те продължиха да увеличават аванса си и в оставащото време, като спечелиха още по-убедително.

Ивайло Скрински бе най-резултатен за победителите с 18 точки. Александър Божков добави 12.