България U16 се справи и с Португалия

(сн. FIBA.basketball)
05-08-2023 19:55 | BGbasket.com

Националният отбор по баскетбол на България за момчета U16 продължава с доброто си представяне на Европейското първенство в Дивизия B, на което домакин е Питещ. Тимът ни спечели и втория си мач в групата, побеждавайки Португалия със 70:59.

Двата отбора се срещнаха и в предсезонната подготовка, като нашите спечелиха и двете контроли срещу тях.

Следващият съперник на „лъвчетата“ е Словакия, като двубоят е в неделя.

Българският тим започна по-добре мача, повеждайки рано с 8 точки аванс. Последваха доста по-равностойни минути, а след първата част той бе напред с 20:15. Подем в играта на португалците доведе до пълен обрат в средата на втория период, но националите ни бързо си върнаха водачеството и на почивката се оттеглиха при 32:29 в своя полза.

Баскетболистите на Стойо Чолаков дръпнаха за кратко и с двуцифрена разлика след паузата, а преди последната част водеха с 52:44. До края те поддържаха комфортен аванс и спечелиха.

Ивайло Скрински бе най-резултатен за успеха с 20 точки (4 тройки), а по 11 точки добавиха Стефан Касабов, Калоян Колев и Даниел Хинков (11 борби).